Йоркширский скульптурний парк (Yorkshire Sculpture Park) – один з найвідоміших парків із незвичайними скульптурами у Великій Британії. У парку регулярно проводяться виставки, навчальні програми та встановлюються нові експозиції. Це місце з більш ніж 40-річною історією закріпило за собою звання мекки сучасної скульптури. А багато художників з усього світу мріють встановити свої роботи у парку. Цього року YSP виступає головним партнером парку сучасної скульптури PARK3020. Знайомимо вас з новими експозиціями, які зараз проходять в YSP.
Joana Vasconcelos: Beyond
Відома португальська художниця Joana Vasconcelos створює яскраві монументальні скульптури, використовуючи тканину, рукоділля та в’язання гачком. У своїх роботах вона використовує повсякденні предмети побуту – від каструль до коліс. Художниця часто використовує предмети, пов’язані з домашньою роботою та ремеслом, щоб коментувати з феміністичної точки зору національну та колективну ідентичність, культурну традицію та роль жінки в суспільстві.
Sean Henry: Seated Figure
Sean Henry часто зображує сучасні, випадкові фігури в розгублених або продуманих позах. Він вважає, що “вся скульптура є по суті театральною”. Роботи Генрі часто розміщують у зайнятих громадських просторах, де він пропонує глядачам подумати і уявити внутрішні думки та історії своїх анонімних постатей. Робота розташована у парку YSP у відповідності з бажанням скульптора, щоб вона «сховалась там, де люди можуть піти і знайти її».
Jaume Plensa: Wilsis
Wilsis належить до серії портретних робіт сучасного художника Jaume Plensa, що зображають людей із заплющеними очима у мрійливому стані. Ця робота – захоплююче дослідження перспективи через форму. Така ідея виросла із бажання художника зрозуміти, що відбувається на звороті речей, з якими ми знайомі, наприклад, листи, надруковані на сторінці, або портретна голова на монеті. Спереду голова виглядає реалістично, але збоку – надзвичайно сплющений рельєф.
Alfredo Jaar: The Garden of Good and Evil
Сучасний скульптор чилійського походження Альфредо Яар вважається одним із найбільш політично-орієнтованих, але поетичних митців у світі. У своїх роботах автор вирішує питання гуманітарних травм, нерівностей та несправедливості у всьому світі. Сталеві споруди уособлюють приховані від людського ока в’язниці. Усі камери мають однометрову квадратну основу, натхненну віршем «Квадратний метр в’язниці» палестинського поета Махмуда Дарвіша, який був ув’язнений багато разів і провів більшу частину свого життя у вигнанні. Як і в інсталяції, вірш нагадує нам про привілей
свободи і сили людської уяви.
Thomas J Price: Network
“Моє натхнення походить з багатьох місць, але в кінцевому рахунку люди – це моє найбільше натхнення, або, навіть, незнайомці – це краще слово”, Thomas J Price.
Триметрова бронзова скульптура Network має вигляд молодої людини у повсякденному одязі, яка дивиться у свій смартфон. Бронзові статуї часто представляють і вшановують людей знаті, переважно білих чоловіків. На противагу цьому, автор у своїх роботах використовує образ звичайних, нічим не видатних людей з вулиці. Роблячи їх у бронзі художник свідомо підвищує їхній статус і підриває традиції скульптури, а також ієрархії влади, яку вона відображає.
Damien Hirst
У Йоркширському парку скульптур представлені чотири основні роботи англійського митця Damien Hirst. “Благодійність” (2002-2003), “Міф” (2010), “Капелюх робить людину” (2004-2007) та “Діва Матір” (2005-2006) приїхали до YSP в рамках Міжнародного фестивалю скульптури, який відбувався з 22 червня до 29 вересня 2019 року. Як каже сам автор “ці гігантські скульптури знайшли своє місце в YSP, вони саме створені тут бути”.