Sculpture Camp – перший крок до PARK3020
17.07.2020
Author:
Sculpture Camp

Скульптура – одна з найпростіших у сприйнятті, але найважчих у виконанні форм мистецтва. У радянській традиції, яка глибоко вплинула на наші культурні цінності та смаки, вона слугувала інструментом ідеологічного виховання: бюсти, пам’ятники, тематичні барельєфи, примітивні публічні простори. У незалежній Україні все ще не вивітрився цей радянський флер: реалістичні й дещо банальні скульптури людей, нерегульована забудова й прикрашання міста, відсутність культурних інституцій, які б підтримували альтернативне свіже бачення.

Як це часто буває, на допомогу приходять приватні ініціативи. Комплекс Edem Resort Medical & Spa сумісно з агенцією культурного менеджменту Port.agency вирішили створити парк сучасної української скульптури, в якому простором слугує природа, а об’єктами – роботи українських художників. Основна мета проєкту – створити публічний простір у Львівській області, неподалік від Edem Resort Medical & Spa, в якому українські митці зможуть реалізувати свій потенціал.

Перший етап створення парку – це відбір художників на конкурсній основі. Журі в складі Хелен Фебі, кураторки Йоркширського скульптурного парку, Рейчел Чемпіон, американської скульпторки, яка працює зі site-specific об’єктами в Лондоні, українського скульптора Назара Білика, мистецтвознавиці Оксани Баршинової та Ольги Філатової, візіонерки Edem Resort Medical & Spa, відібрали 12 художників для участі в воркшопі Sculpture Camp. Протягом тижня вони мали можливість особисто поспілкуватися з західними й вітчизняними експертами з сучасного мистецтва й перейняти їхній досвід роботи з простором.

«Воркшоп став непересічною подією для українських художників та художниць, під час якої, не виїжджаючи за кордон можна було перейняти досвід міжнародного рівня. Тому для мене було однозначним рішенням участь у заході, де була можливість, з-поміж іншого, розвинути свої знання у створені просторових об’єктів на відкритому просторі, поспілкуватися з іншими митцями та спільно попрацювати над створенням одного з перших в Україні парку сучасної скульптури», – коментує Юрій Чернявський, художник та учасник Sculpture Camp.

Загалом у Sculpture Camp взяли участь: Бєляєва Юлія, Звягінцева Анна, Клейтман Аліна, Кольцова Дар’я, творчий тандем Корн & Мельничук, Лідаговський Олександр, Логов Антон, Мусатов Юрій, Надуда Анна, Томашевський Богдан, Чернявський Юрій i Шуміхін Данило.

«У нашого простору, з одного боку, є свої історія та енергетика, з іншого – художники, які подолали певний творчий шлях. Кожен з них має власну художню мову, але тут вони працюють немов оркестр з різних інструментів. Я хочу мотивувати скульпторів створити простір взаємодії», – Катя Тейлор, кураторка проєкту. Сьогодні в Україні мало публічних скульптурних парків, втім, багато талантів та ідей, які стикаються з купою труднощів на шляху до реалізації. Парк повинен полегшити цей процес, оскільки він стане централізованою інституцією, яка буде доступна широкій громадськості, підтримуватиме художників і популяризуватиме сучасне мистецтво.

«Парк української скульптури – це спосіб заявити про себе та взаємодіяти з міжнародними інституціями. Одна з головних задач парку – це навчити художника відстоювати свою ідентичність та пишатися нею. Ми маємо прийти до усвідомлення державою цінності інтелектуального потенціалу та важливості його підтримувати, а не тільки використовувати», – Ольга Філатова, візіонерка Edem Resort Medical & Spa.

Під час воркшопу художники розробили 45 ескізів, кращі з яких знайшли втілення в парку. Наприклад, «Саламандра» Богдана Томашевського, яка за рік «пройшла» шлях від 3D-візуалізації до 15-метрової металевої скульптури в PARK3020. Скульптурний парк – це масштабний та довготривалий проєкт, в якого Sculpture Camp був першим з тисячі кроків у майбутнє.

Матеріал частково взятий з репортажу Bit.ua.

Plan to visit PARK3020?
We welcome you at PARK3020. Enter by pre-purchased ticket
Contact us

  Name
  Email
  Phone
  Message

  Send message

  Contact us

   Name
   Email
   Phone
   Message

   Send message

   Buy a ticket